POZNAJEMY ŚWIAT


We wtorek  11 czerwca  2013 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie pojechali na wycieczkę nad jezioro Dzierżno. Pomimo niesprzyjającej aury udało nam się popływać  łódkami. Było to możliwe dzięki wspaniałym ludziom z Klubów Żeglarskich „Kornelius”, „Klar” i „Dal”, którzy zorganizowali i uatrakcyjnili nam pobyt  nad jeziorem. Fantastycznie spędzony czas zakończyło pieczenie kiełbasek na grillu.

Wycieczka ta była możliwa, dzięki realizacji projektu „Poznajemy świat” w ramach rozszerzenia oferty edukacyjnej opracowanego przez nauczycielki szkoły, a została sfinansowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość i miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że za rok również się spotkamy i wspólnie razem popływamy.

nauczyciel ZSS w Kadłubie

Iwona Mielcarz


W ramach projektu „Poznajemy świat” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ostatnim czasie najmłodsi uczniowie ZSS przy DPS w Kadłubie wraz z wychowawczyniami Iwoną Mielcarz i Martą Kapica, mogli wyjechać do opolskiego Teatru Lalki, gdzie oglądali sztukę pt ”Nusia i wilki”.

Uczniowie odwiedzili również planetarium w Chorzowie. Uczestnicząc w seansie „Królestwo planet” mogli zorientować się w sferze niebieskiej, zobaczyć gwiazdy i gwiazdozbiory, układ słoneczny i jego składniki. W Obserwatorium astronomicznym zapoznali się z budową i zasadą działania teleskopów oraz ze sposobami wykonywania obserwacji astronomicznych.


Wyjazdy te umożliwiły również korzystanie z publicznych środków transportu - pociągu, tramwaju, autobusu. Tak prowadzone zajęcia umożliwiają rozwój dzieci i przystosowują je do życia w społeczeństwie. W ramach tego projektu uczniowie będą jeszcze doskonalić swoje wiadomości i umiejętności w innych dziedzinach życia.


W ramach zajęć lekcyjnych klasa II i IV ZSS przy DPS w Kadłubie wyjechała na wycieczkę edukacyjną do gospodarstwa rolnego państwa Lejżaków w Dolnej. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska i doświadczyć bezpośredniego kontaktu z życiem na wsi w gospodarstwie. Kontakt ze zwierzętami, maszynami itp. umożliwił uczniom lepszy rozwój sfer poznawczych, emocjonalnych i sensorycznych. Zajęcia te mogły odbyć się tylko dzięki życzliwości i hojności gospodarzy, którzy oprócz pokazania swojego gospodarstwa przygotowali pyszny poczęstunek. Za wspaniałą lekcję i okazane serce serdecznie dziękujemy!!!